טיפול טבעי בפצעים

רפואה המשלימה מציעה לנו מגוון רחב מאד של טיפולים, העוזרים להתמודד עם בעיות בריאות שונות וברמות שונות. גם בתחום הקוסמטיקה ישנם טיפולים וגם מוצרים שונים, המתאימים לנשים ולגברים כאחד, הסובלים מבעיות עור או מפצעים באזורים שונים בגוף. טיפול טבעי בפצעים כולל שימוש בתכשירים המתבססים על פורמולות צמחיות בלבד ללא תוספים כימיים למיניהם. טיפול זה מתמקד בשורש הבעיה וגם בסימפטומים הנלווים לה ובעיקר משיג תוצאות לטווח הארוך.

מה מציע הטיפול הטבעי ומתי נעזרים בו

פגיעות שטחיות בעור, פצעים, שריטות עמוקות, גרד בעור או כל תופעה דומה הפוגעת בעור באופן ישיר יכולה לגרום לתחושת חוסר נוחות, לצריבה וגם לעקצוץ מציק מאד. הרפואה המערבית מציעה אמנם לא מעט תכשירים וגם טיפולים לבעיות אלו, אולם גם לרפואה המשלימה, לרפואה הטבעית, ישנו מקום של כבוד בתחום ובעיקר מבחר של תכשירים שונים, שהוכחו כיעילים במיוחד. טיפול טבעי בפצעים עושה שימוש אך ורק בחומרים טבעיים, העוזרים לאחות את העור ולשקם אותו. חומרים טבעיים אלה מהווים, בחלקם, גם נוגדי זיהומים ובכך מזרזים את תהליך ההחלמה.

בין אם זו משחה לטיפול בפיסורה (סדק בפי הטבעת) ובין אם זה קרם לאסטמה של העור, כל אחד מהטיפולים הטבעיים האלה יכול להביא להחלמה מהירה וטובה יותר, ובמקרים קיצוניים מאד אפילו לחסוך טיפולים מורכבים או ניתוחים.

הטיפול הטבעי בפצעים מוצע בחנויות טבע או על ידי מטפלים, המתמחים בתחום. גם קוסמטיקאיות רבות משלבות טיפולים טבעיים ותכשירים צמחיים כחלק משגרת עבודתם, ומעמידות לרשות מטופליהן תחליפים רבים, שנועדו לספק להם מענה נקודתי לבעיה ממנה הם סובלים. אחד היתרונות של הטיפול הטבעי בפצעים היא האפשרות להשתמש בתכשירים הטבעיים באופן עצמאי.

את המשחות הטבעיות יש למרוח ישירות על הפצע, בהתאם להוראות הנלוות למוצר עצמו, ובמשך תקופת זמן מסוימת. אין צורך לעשות זאת בעזרתו של רופא או אחות או במסגרת רפואית כלשהי. בבית, בזמן הפנוי, ניתן לבצע את הטיפול עצמו בכל פעם כשישנה בעיה.

טיפול טבעי כחלק מהקוסמטיקה הרפואית

הטיפול הטבעי מהווה חלק בלתי נפרד מהקוסמטיקה הרפואית. הקוסמטיקה הרפואית מציעה כיום מבחר רחב מאד של טיפולים, לצד הטיפולים הטבעיים בפצעים. טיפולי אנטי אייג’ינג, טיפולי הבהרת עור, טיפולים משקמי עור וגם טיפולי פילינג (עמוק) הם חלק מסדרה ארוכה של טיפולים, המשלבים חומרים איכותיים מאד וגם מכשור מיוחד ומתקדם, המסייע במהלך הטיפול עצמו.

הקוסמטיקה הרפואית נעזרת לא אחת גם בתכשירים טבעיים, כאמור, כדי להציע למטופלים פתרונות חלופיים, המוכיחים את עצמם כיעילים מאד. כל זאת נעשה במרכז טיפולי, במרכז רפואי, הכולל גם רופאי עור ומטפלים נוספים, העובדים יחדיו. קוסמטיקאיות רפואיות נדרשות לעבור הכשרה מתאימה ולימודים ברמה גבוהה. עליהן להכיר גם את שלל הטיפולים המוצעים, לרבות הטיפולים הטבעיים, שנחשבים לפופולאריים ומקובלים מאד כיום.

טיפולי המרכז

טיפול באקנה צלקות

העלמת כתמי עור ופיגמנטציה

הסרת שיער

טיפולי פנים

המסת שומן / צלוליט

פדיקור ומניקור

דילוג לתוכן