מתיחת פנים בחוטים

עם העלייה במודעות תחום האנטי-אייג’ינג, נשים וגברים כאחד ממהרים לנצל את ההזדמנות ולעבור טיפולים קוסמטים שישמרו את המראה הצעיר והיפה. אולם, בין אם בשל סיבות רפואיות או בין אם בשל עיקרון – לא כולם בוחרים לעבור ניתוחים פלסטיים ופונים לאלטרנטיבות מתקדמות ולא פולשניות. הטיפול החדיש ביותר בעולם האסתטיקה הרפואית הנוגע למתיחת פנים הוא טיפול מתיחת פנים בחוטים, אשר אינו פולשני ובעל זמן התאוששות קצר. הטיפול נועד ליצור מראה טבעי, צעיר וזוהר לעור הפנים.

מה זה מתיחת פנים בחוטים?

הליך מתיחת פנים בחוטים כולל ביצוע מספר תפרים באזורים נבחרים בפנים, אשר למעשה גורמים לאפקט של הרמה והתחדשות העור. הרמת פנים בחוטים מיועדת לאזור הגבות, הלחיים, קו הלסת, הצוואר ולמעשה כל אזור בפנים בו העור רפוי או חסר גמישות. ניתן לשלב את הטיפול עם בוטוקס, חומצות היאלורוניות ושומן עצמי למילוי נפח.

בתהליך עצמו, החוט מוכנס אל שכבת הדרמיס מתחת לעור בכדי ליצור תמיכה, איסוף ודחיסה של רקמות הפנים ובכך מעודד חידוש של חומצה האילרונית, קולגן ואלסטין, כתוצאה מכך העור נעשה חזק, אלסטי וחלק יותר. ההליך הטיפולי הוא מהיר, בטוח וקל לביצוע, ובאמצעותו קווי המתאר של הפנים מתחדדים מה שגורם למראה צעיר ורענן. לאחר כחצי שנה עד שבעה חודשים החוטים נמסים ורקמות העור מתחדשות מעצמן. חשוב להדגיש כי מדובר בטיפול קל אשר אינו משאיר צלקות ומאפשר חזרה מהירה לשגרה.

מהם חוטים נספגים?

החוטים בהם משתמשים בביצוע הרמת פנים עשויים מחומר נמס הנקרא פולידיאקסון. מדובר בחומר סינטטי וסטרילי המוכר לרפואה מזה זמן רב ומשמש בניתוחים רבים ושונים. פולידיאקסון הוא חומר אשר לא גורם לתגובות אלרגיות ואינו מזהם, אלא נספג ונעלם מהגוף לאורך הזמן וללא שום סיבוכים.

תוצאות מתיחת פנים בחוטים

סוג החוטים והאזור המטופל משפיעים על כמות הזמן בה תוצאות הטיפול יחזיקו מעמד. ישנם אזורים בהם התוצאות נשמרות למשך 6-8 חודשים, וישנם אזורים בהן התוצאות נשמרות למשך שנה-שנתיים. כך או כך, התוצאה המתקבלת היא טשטוש של סימני ההזדקנות באזור הפנים והצוואר וקבלת מראה מוצק ורענן יותר, ללא ניתוח. כאשר האפקט נחלש, ניתן לחזור על התהליך ולהחדיר חוטים נוספים אל עור הפנים כדי לשמר את ההרמה ולמתוח מחדש.

סיכונים אפשריים

מתיחת פנים באמצעות חוטים היא טיפול המאושר על ידיד משרד הבריאות ומוכר בלמעלה מ-90 מדינות ברחבי העולם. התהליך חשוף לסיכונים באופן מינימלי. ייתכנו שטפי דם קלים שיחלפו לבדם לאחר כשבוע מבלי להשאיר סימן. סיבוך אחר, נדיר אך אפשרי, הוא זיהום אשר ניתן לטיפול באנטיביוטיקה ובמקירם נדירים גם בניקוז.

למי מיועדת מתיחת פנים בחוטים?

הטיפול מיועד לאנשים בריאים, בני שלושים ומעלה, אשר מעוניינים לטפל בסימני הזדקנות וקמטים באמצעות טיפול קליל ולא פולשני המעניק תוצאה של מראה טבעי. לרב, אנשים פונים לקבלת הטיפול כאשר מופיעים קמטים או העור מתחיל ליפול אך ישנם מקרים בהם מטופלים מגיעים בגיל צעיר יחסית כדי לבצע מתיחת פנים בחוטים כטיפולי מניעתי או במקרים בהם ישנה א-סימטריה שמעוניינים לתקן.

טיפולי המרכז

טיפול באקנה צלקות

העלמת כתמי עור ופיגמנטציה

הסרת שיער

טיפולי פנים

המסת שומן / צלוליט

פדיקור ומניקור

דילוג לתוכן