כל הסיבות לנשירת שיער והפתרונות המתאימים

בגוף האדם ישנם חלקים שונים האחראיים לנשירת שיער האדם. אחד מהם נקרא 5-אלפא-רדוקטאז (5R), אנזים מיוחד המפרק את השיער הגברי והופך את הטוסטוסטרון ל DHT, חומר הגורם להרס של זקיקי השיער ובהמשך מביא לנשירה. תהליך נשירת השיער הגברי יכול לנבוע מתזונה לא נכונה, מחוסר שינה ומסטרס, מגנטיקה וסיבות נוספות. נשירת השיער הגברית מתרחשת באופן הדרגתי כך שלא תמיד קל להבחין מתי התהליך הופך לקריטי.

גיל ההתבגרות, בשנים שבהן הטסטוסטרון מצוי בגוף בכמויות נמוכות יחסית, נוצרת כמות DHT מועטה מכדי להזיק לזקיקי השיער. לאחר גיל ההתבגרות עולה במידה ניכרת כמות הטסטוסטרון בגוף, ואתה גם כמות ה-DHT. בשלב זה מתחילים הזקיקים להינזק. הם הולכים ומתכווצים בהדרגה, תקופת הצמיחה בהם מתקצרת ותקופת המנוחה מתארכת, והשיער נעשה דק יותר ואיכותי פחות. תהליך זה נמשך שנים עד לחוסר תפקוד מוחלט של הזקיקים, שבסופו נושר השיער.

תהליך של השתלת זקיקי שיער לגברים

ניתן לראות תופעות של התקרחות מסיבית בגברים מבוגרים בני חמישים ומעלה כאשר עיקר ההתקרחות מתרכזת באזורי הרקות, היינו המפרצים של השיער וכן בפדחת הראש – היינו החלק העליון של הקרקפת. אף על פי שהאוכלוסיה הנוטה יותר מכולם לפתח התקרחות היא המבוגרים דווקא, גם בין צעירים יותר ישנה נטייה להתקרחות גנטית. במקרים אלו מדובר בהתקרחות המגיעה מצד ההורים ומופיעה בגילאים ממש צעירים, 25 ומעלה.

הסיבות הנפוצות ביותר לנשירת שיער בקרב גברים מונות כמה אפשרויות:

גנטיקה

השתלות שיער במפרצים כאמור, הגנטיקה מהווה את אחד הגורמים המרכזיים לנשירת שיער אצל גברים. את נשירת השיער הנגרמת מגנטיקה לא ניתן למנוע אולם ניתן לטפל באמצעות השתלת שיער באופן מקצועי. השתלות שיער לגברים מבוצעות בשיטה חדשנית על ידי גורמים מנוסים בתחום. השתלות השיער מאפשרות להעניק לקרקפת מראה טבעי ומתחדש באזורים הקרחים בקרקפת על ידי השתלת זקיקי שיער בריאים מהמקומות בגוף בהם השיער שופע.

השיטה היא פשוטה למדי: שיער הגוף מוצא מהמקומות בהם השיער שופע ועובר למקומות הסובלים מהקרחה. השתלת השיער מתבצעת באמצעות הרדמה מקומית ומסייעת בצמיחה של שיער במקומות המקריחים. הניתוח מתבצע ללא כאבים או צלקות ומעניק למטופל איכות חיים חדשה.

תזונה ללא מספקת

ידוע כי התזונה המודרנית לוקה בחסר. השיער הינו בין האלמנטים עליהם היעדר תזונה נכונה או שינויים בתזונה משפיעים יותר מכל על השיער. על מנת להתמודד עם נשירת שיער הנגרמת מתזונה לא מספקת יש להעשיר את התפריט.

סטרס

סטרס הינו בין הגורמים המרכזיים כיום לתחלואות שונות. ביניהן ניתן למנות את נשירת השיער, שאמנם אינה מהווה מחלה אבל בהחלט גורם משמעותי בירידת איכות החיים. על מנת לטפל בנשירת שיער הנגרמת מלחץ ניתלן להשתמש בשמנים שונים להרגעה ובאופן כללי להוריד את המתיחות הקיימת בחיים.

המאמר נכתב בחסות Hair Institute

טיפולי המרכז

טיפול באקנה צלקות

העלמת כתמי עור ופיגמנטציה

הסרת שיער

טיפולי פנים

המסת שומן / צלוליט

פדיקור ומניקור

דילוג לתוכן