יתרונות קוסמטיקה טבעית בטיפול בעור הפנים

נשים וגברים כאחד משתמשים בתכשירים קוסמטיים מסוגים שונים במסגרת שיגרת הטיפוח היום יומית שלהם וגם במקרים של בעיות בעור הפנים. בעוד שתכשירי הקוסמטיקה הרגילים מכילים חומרים כימיים, העשויים בחלקם להזיק לנו (ובמיוחד אם סובלים מבעיות עור שונות ומשתמשים בהם לא כהלכה), תכשירי הקוסמטיקה הטבעיים, המתבססים על רכיבים צמחיים בלבד, מציעים לנו יתרונות רבים, ההופכים אותם לפתרון המתאים לרבים.

הנה כמה מיתרונותיה של הקוסמטיקה הטבעית בטיפול בעור הפנים:
  • ללא תופעות לוואי – בעוד שהשימוש בתכשירי קוסמטיקה רגילים מלווה פעמים רבות בתופעות לוואי שונות כמו יובש בעור, כתמים על העור, אדמומיות בעור הפנים, גרד ולעיתים גם אלרגיה ותחושה לא נעימה של עקצוץ, תכשירי קוסמטיקה טבעית אינם מזיקים לעור והשימוש בהם איננו מלווה בתופעות אלו או אחרות. הסיבות לכך נעוצות בהרכב התכשירים עצמם: תכשירי הקוסמטיקה הטבעית מכילים רכיבים טבעיים, כמו תמציות צמחים למיניהן, בעוד שתכשירי הקוסמטיקה הרגילים מכילים רכיבים כימיים – לנולין (כמו למשל SLS) שאינם בריאים לנו וגם אינם בטוחים לשימוש.
  • חומרי הזנה בריאים וטובים לעור הפנים – תכשירי הקוסמטיקה הטבעית המיועדים לעור הפנים מכילים חומרי הזנה חשובים, העשירים בחומצות שומן חיוניות. חומרי הזנה אלה ידועים ברפואה הטבעית וברפואה העתיקה כבעלי סגולות בריאות רבות, לרבות שיקום צלקות בעור ושיקום עור מגורה, טיפול בקמטים וקמטוטים, מתן מענה מתאים במקרים של עור רגיש ועוד. התכשירים הטבעיים מכילים וויטמינים ומינרלים, הנדרשים למערכות הגוף השונות ואף חשובים לשמירה על עור הפנים. עם השנים עור הפנים שלנו מאבד מחיוניותו, מהגמישות ומהלחות שלו. חומרי ההזנה שבתכשירי הקוסמטיקה הטבעית מציעים מענה מושלם, המתאים לסוג העור השונים.
  • מיצוי מקסימאלי של הצמחים – ישנם לא מעט תכשירי קוסמטיקה רגילים, המתבססים על צמחים שונים. אולם, להם מוסיפים חומרים אחרים, שאינם טבעיים, ההופכים את התכשיר עצמו לפחות בריא וגם פחות יעיל. לעומת זאת, קוסמטיקה טבעית, המתבססת על תכשירים המכילים תמציות צמחים, מנצלת באופן מקסימאלי של תכונותיהם של הצמחים ומצליחה לייצר תכשירים העוזרים בחידוש תאי עור הפנים, משפרים את יכולת ההזנה שלו ושמירת הלחות שבו.
  • התאמה אישית – מדובר ביתרון משמעותי, ההופך את הקוסמטיקה הטבעית למומלצת במיוחד. תכשירי הקוסמטיקה הטבעית מותאמים באופן נקודתי לכל מטופל, תוך התייחסות לסוג העור הפנים שלו ולבעיית העור שממנה הוא סובל (במידה ואכן סובל מבעיית עור כלשהי). ייצור תכשירי הקוסמטיקה הטבעית מאפשר שליטה מלאה על בחירת חומרי הגלם ובקרה על תהליך הייצור כולו. ניתן להתאים את המרקם לפי רצונותיו של המטופל (מרקם קל או מרקם כבד) וכן את הריח שלו (על ידי שילוב בין מספר שמנים אתרים).
לסיכום

קוסמטיקה טבעית מציעה, כאמור, לא מעט יתרונות, ובעיקר בהשוואה לקוסמטיקה הרגילה. אפשר למצוא בשוק כיום מבחר של תכשירי קוסמטיקה טבעיים המתאימים לנשים ולגברים ולטווח רחב של גילאים.

טיפולי המרכז

טיפול באקנה צלקות

העלמת כתמי עור ופיגמנטציה

הסרת שיער

טיפולי פנים

המסת שומן / צלוליט

פדיקור ומניקור

דילוג לתוכן