בוטוקס – לא רק בשפתיים

בוטוקס הוא ללא ספק אחד הפיתוחים המצליחים והחשובים ביותר בעולם הכירורגיה הפלסטית. הזרקת בוטוקס ידועה בשל שימושה לעיצוב ומילוי שפתיים, אך בנוסף בוטוקס נמצא בשימוש גם עבור מילוי והעלמת קמטים, הרמת גבות ואפילו כפיתרון להזעת יתר.

על הזרקת בוטוקס ושימושיה השונים

החומר הפעיל בבוטוקס הוא בוטוליניום טוקסין, הפועל לעיכוב התכווצות השרירית על ידי חסימת המסלול בין העצבים והשרירים. הבוטוקס כיום הוא טיפול ידוע ומוצלח המהווה אלטרנטיבה לא כואבת לניתוח קוסמטי של הפנים, במיוחד באזור העיניים, המצח והגבות. מדובר בחומר בטוח לשימוש, נוח ויעיל ביותר. השימוש הנפוץ ביותר הוא העלמת קמטי הבעה בין הגבות, קמטי המצח וקמטי צחוק בצידי העיניים. כמו כן הזרקת בוטוקס לבית השחי מפחיתה באופן משמעותי את כמות הזיעה המופרשת, לכן נמצא טיפול הבוטוקס יעיל במיוחד כנגד הזעת יתר והתחושה הלא נעימה אשר היא גוררת.

איך מתבצעת הזרקת בוטוקס?

כאמור, הבוטוקס פועל להפחתת פעולת שרירי ההבעה בפנים ולמעשה מנטרל את פעולות השרירים שגורמות לכיווצים ולקמטים. הבוטוקס מוזרק בכמויות מאוד קטנות אל תוך השריר המיועד או אל עור הפנים שנמצא מעל השריר. הזרקת הבוטוקס היא פעולה מהירה ופשוטה. היא אינה נעשית בחדר ניתוח, נמשכת כמה דקות ספורות ואינה מצריכה התערבות כירורגית פולשנית. ההשפעה אינה מיידית, אלא יש להמתין מספר ימים עד שבוע כדי לראות את התוצאה הסופית. ההשפעה של החומר אינה לנצח, אלא נמשכת בין שלושה חודשים לחצי שנה כאשר לאחר תקופת זמן זו יש לבצע זריקת בוטוקס נוספת על מנת לשמור על התוצאות שהושגו בפעולה הראשונה. כדי לשמור על תוצאות רציפות לאורך זמן יש לטפל באזור הרצוי כפעמיים או שלוש בשנה.

למי מיועדת הזרקת בוטוקס?

תהליך הזרקת בוטוקס נועד לאנשים הסובלים מסימני גיל על פניהם ומעוניינים לעבור הליך פשוט, יעיל ופופולארי על מנת להפחית את הקמטים ולהרים אזורים מסוימים בפנים. הרמת גבות למשל היא אופציה טובה עבור אנשים אשר מרגישים צורך לשנות את צורת הגבות הנפולות באמצעות הליך שאינו ניתוחי.

בישראל כיום נעשה שימוש בבוטוקס במגוון רב של תחומים. עולם הכירורגיה הפלסטית משתמש בבוטוקס ליישור קמטים, נפילת צוואר, עיצוב ומילוי שפתיים וכדומה. בנוירולוגיה עושים שימוש בבוטוקס לטיפול בהזעת יתר על ידי הזרקה באזור בית השחי, טיפול בעוויתות שרירים, סידטוניה (התכווצות שריר) בצוואר או ביד, טיפול במצמוץ לא רצוני, טיפול במיגרנות ובשנים האחרונות משמש הבוטוקס אף לטיפול בבעיות אורתופדיות שונות.

בניגוד לניתוחים פלסטים הכרוכים בהרדמה, פעולה כירורגית, אשפוז והחלמה, הזרקת הבוטוקס מאפשרת למטופליה להנות מתוצאות טובות ללא כל כאב או הפרעה לשגרת החיים. זריקת הבוטוקס אינה יקרה ביחס לטיפולים אחרים, אינה כואבת ואינה מצריכה תקופת החלמה. אם ברצונכם לעבור שינוי משמעותי בטווח זמן קצר – הזרקת בוטוקס יכולה להיות הפיתרון היעיל והמשתלם ביותר עבורכם.

טיפולי המרכז

טיפול באקנה צלקות

העלמת כתמי עור ופיגמנטציה

הסרת שיער

טיפולי פנים

המסת שומן / צלוליט

פדיקור ומניקור

דילוג לתוכן