פצעים וכתמים בגב

פצעים, אקנה וצלקות בגב – כל מה שחשוב לדעת.

מתביישת ללכת עם גב חשוף? מתביישים להוריד חולצה? מסתירים את הגוף? הפתרון משפר את איכות חייך!

אקנה בגב היא ממחלות העור השכיחות והטורדניות ביותר, במחקר שנעשה נמצא ש30% מהנשים בין הגילאים 17-45 סובלות מאקנה וזה יכול להראות באקנה בפנים או באקנה בגב ובחזה.
התופעה מטרידה ומרגישים לא נוח.

הגורמים העיקריים לאקנה בפנים, או אקנה גב הם שינויים הורמונליים ,מתח נפשי, תזונה לא נכונה, סוג העבודה (ישיבה ממושכת במשרד, מכונאים שעובדים עם שמנים גורמים לפצעים בגב), שימוש בתרופות המכילות קורטיזון, ואפילו לפעמיים יש פצעים בגב משימוש בקרם או סבון לא נכונים לעור שלכם, הזעת יתר בלי אוורור הגוף גורמת לפצעונים בגב ואף על פי שהם מוסתרים הם מתסכלים ומפריעים נורא.

ההרגשה הלא נוחה מתעצמת אם הורדת החולצה, בנסיבות כאלו או אחרות (אינטימיות) התופעה הלא נוחה מורידה את הביטחון העצמי ולמרכיב החברתי יש משמעות חזקה בנושא.

טיפול באקנה בגב דורש מיומנות מקצועית גבוהה על מנת לתת פתרון אמתי לבעיה. לייבש את הפצעים בגב שלא יישארו פצעים אדומים בגב או כתמים אדומים על הגב.

אביבה זכאי:

המלצה של גב’ אביבה זכאי:

לכן אקנה בפנים או פצעי בגרות בגב גורמים לסבל רב ולמצוקה נפשית.

הפתרון משפר את הדימוי העצמי ואת ההרגשה הלא נוחה, על מנת לטפל באקנה גב בצורה יעילה יש חשיבות מרבית לניקוז כל הנגעים וניקוי כל השחורים על מנת למנוע דלקות,

במהלך הטיפול יש צורך להשתמש בתכשירים ייחודיים שמבוססים על חומצה אזלאית, בריכוז גבוה למיגור חיידק האקנה. המומחיות שלי בריפוי אקנה גב שגם לאחר ריפוי הפצעים בגב הם אינם משאירים סימנים של כתמים בגב או צלקות אקנה בגב.

אקנה בגב או פצעים בגב אין ספק שהם מהווים מטרד ומקור לסבל וביטחון עצמי ירוד, הסבל הוא פיסי וגם רגשי מעבר להשפעה האסתטית והאי נוחות יש גם פגיעה בדימוי העצמי ובהשלכות החברתיות.

מחפשים פתרון נואשות, אל תתייאשו ולפני שאתם צועקים “הצילו” – יש תקוה!!!!


איך מונעים את התופעה של אקנה בגב או את הפצעים בגב
 • דבר ראשון לא לפוצץ את הפצעונים בגב אתם עלולים להותיר כתמים בגב וגם לגרום לצלקות בגב ,וזה מזהם את פצעי האקנה בגב.
 • הקפידו על לבוש על בסיס כותנה ,לבוש לא צמוד מדי, זיעת יתר מגבירה את הופעת הפצעונים בגב ,להחליף בגדים כל יום.
 • חשיבות רבה לחומרי הרחצה שאתם משתמשים, לא שומניים מדי – רחצו היטב את הגב העליון הכתפיים והזרועות, הסבון והשמפו צריכים להיות מותאמים לעור ,ישנם תרחיצים וסבונים שמיועדים לטיפול באקנה גב והם יעילים ביותר.
 • הקפדה על תזונה נכונה, הפחתה של כמות המזון השמן והממתקים, להתרחק ממשקאות ממותקים, תזונה עשירה בירקות חלבונים ופירות, להוריד חריף ושומנים ,לא לאוכל מטוגן ומתובל מדי, להוריד גבינה צהובה, פיצוחים, אבוקדו, שוקולד ,גרעינים,, לאכול דגנים מלאים ,אגוזים ,דבש מלכות ואורז מלא,
 • משמעות רבה לאבחנה הנכונה לעיתים מקור הפצעים בגב הוא בזיהום או בבעיית עור אחרת אשר דורשת התייחסות אחרת, לעיתים תכשירי שיער עלולים לגרום לגירוי וזיהום העור.
 • לאחר האמבטיה, בריכה, מקלחת, יש להקפיד לייבש את אזור הגב היטב ולא להותיר אותו לח, זה פתח לפצעונים בגב.
 • טעות רווחת ששיזוף מעלים כתמים בגב, להיפך הכתמים נראים יותר כהים, לאחר השיזוף, לכהי  עור מומלץ לא להשתמש בליפה לניקוי הגב זה מחמיר את הכתמים בעור.
 • המלצה שלי למסכה מטהרת לפצעים בגב- לתוך צלוחית ליצוק כף דבש, כף מיץ לימון טבעי, כף חומץ, 2 כפות קווקר, כף מיץ מלפפונים, לערבב לשים את הרוויחה על הגב למשך 20 דקות לשטוף ולייבש את הגב היטב, לאחר הייבוש למרוח עם צמר גפן ספוג בחומץ הדרים ולא לשטוף ללכת לישון עם זה. לחזור על הפעולה 7 ימים זה עושה נפלאות.
 • לשטוף את הגב בסבון סינטבון בוקר ערב לפני מקלחת הסבון טוב לחיטוי הפצעים בגב.
 • לסיום נסיעה לים המלח גם תעשה לכם טוב וגם לפצעים בגב.
 • במידה ויש לכם שאלות, פרטים נוספים לגבי טיפולי הריפוי אתם מוזמנים ליעוץ ואבחנה ללא תשלום
 • ההבחנה היא מדויקת עם תוכנית פעולה למיגור הפצעים בגב
טיפ לטיפול בבית: 
 • כל יום למרוח חומץ תפוחים
 • להרתיח פטרוזיליה במים, לצנן, לטבול מגבת ולעשות קומפרסים על הגב.

משה:
כדורים ורופאים לא עזרו…
משהגעתי לכרמי נראו תוצאות מהירות. נעלמו הפצעים והכתמים!

בלי תרופות: טיפול יעיל לריפוי אקנה

טיפול פוטודינאמי
זהו טיפול שמתבצע ללא לחיצות ידיים על הפצעים יעיל ביותר והחשוב. ללא בליעת תרופות שפוגעות במערכת החיסונית ומסוכנות לכבד.

תהליך הטיפול:
מריחת חומר על הפצעים המופעל לריפוי האקנה בחשיפה לאור בעל אורך גל מסויים. הדרמטולוגים אוהבים מתלהבים ומעודדים את הטיפול מאוד. כי מדובר בטיפול בטוח, לא פולשני ויעיל ביותר. תוך שבועיים יש ריפוי יפה ובמיעוט של תופעות לואי. לדיברי מומחי עור רופאים ודרמטולוגים כ-85% מבני הנוער סובלים מפצעי אקנה בדרגות שונות למעשה זו מחלת עור תורדנית שפוגעת באכות החיים ובביטחון העצמי  ונימשכת ברוב המקרים עד גיל 30 לעיתים 40 ויש מקרים שאפילו 50.

הטיפולים שרופאי העור נותנים הם:
תרופות אנטביוטיות בבליעה .או תרפות הורמונליות בבליעה וכמובן רטינויים כדורי רואקוטן המצריכים בדיקות כבד כל חודש. ידוע שכדורי אנטביוטיקה מזיקות למערכת החיסונית.

הטיפול באור הכחול נגד פצעים
הוא יעיל, כי הריפוי מתבצע ללא מגע של לחיצות ידיים.לכן אין צלקות וכתמים הריפוי ללא תופעות לוואי של כדורים.

למי טוב הטיפול הפוטודינמי?
למי שסובלים מפצעי אקנה.
למי שלא מעוניינים בנטילת תרופות.
למי שמעוניין בתוצאה מהירה. 
למי שלא ממעונין בטיפול של לחיצות על הפצעים.

ערג’ה: לא רופאים ולא משחות – רק כרמי קוסמטיקה!

הדרמטולוגים מצדדים ואוהבים את טיפול כי חיידקי האקנה כבר פיתחו עמידות לתרופות אנטביוטיות בבליעה ומריחה הניתנות ע”י רופאים. ובטיפול הפוטודינמי הריפוי ללא תרופות בכלל. מדובר בטיפול באור כחול שהתהליך שלו הוא מריחת חומר המופעל בחשיפה לאור בעל אורך גל ספציפי ומוביל. הטיפול מיועד להרס יצור יתר של בלוטות החלב וחיידקי האקנה והוא מעולה בריפוי פצעים מוגלתיים דלקתיים.

הטיפול הפוטודינמי מאושר ע”י FDA ומשרד הבריאות הישראלי.הטיפול גורם להפחתה משמעותית ביצור הפרשת בלוטת החלב (הסבום)ומפחית את כמות חיידקי האקנה בעור.וכמובן יעיל ביותר להפחתה בחסימת פתחי זקיקי השיערה שמתגברת את הדלקת. כבר לאחר הטיפול הראשון  יש שיפור ניכר במראה האקנה יש מצבים של בין 2-6 טיפולים.
אחרי שבועיים יש ריפוי בטוח ותוצאות מרשימות.

הטיפול מפחית צלקות ומשפר את מרקם העור
הטיפול באור כחול מפחית יצירת צלקות ואף משפר את מראן הטיפול עשוי לשפר את מראה העור ומרקמו לטובה. עקב זה שהוא מפחית את שומניות העור מצמצם את גודל הנקבוביות ומשפר את מרקם ואכות העור.

טיפול הפוטודינמי נחשב בטוח מאוד, יעיל, לא פולשני והחשוב ביותר הריפוי ללא בליעת כדורים. הריפוי מוביל לתוצאה מצויינת עם מעט מאוד תופעות לוואי ומתבצע ללא אילחוש וללא הרדמה. בזמן הטיפול יש תחושת חום קלה, אודם מקומי שחולף ולעיתים גרד קל. השיפור מופיע לאחר הטיפול הראשון תוצאות מהירות בטוחות עם מיעוט תופעות לוואי.

דילוג לתוכן